Zaplecze SEO

seo

Jeśli pozycjonujemy stronę klienta, która wymaga dużego nakładu sił i mocy linków, powinniśmy zainteresować się stworzeniem dedykowanego zaplecza SEO, dla tej strony. Zaplecze to nic innego jak po prostu kilkanaście lub więcej (w zależności o potrzeb) stron internetowych, które będą budować pozycje w wynikach wyszukiwania strony docelowej. Strony zapleczowe możemy linkować między sobą na różne sposoby, możemy także bezpośrednio linkować do strony głównej, lub do zaplecza wyższego poziomu.

Tworząc zaplecze musimy zwracać uwagę na takie same szczegóły jak w przypadku gdy tworzymy normalną stronę internetową. Każda ze stron zaplecza musi być odpowiednio zoptymalizowana, musi być zaindeksowana w wyszukiwarce, a także powinna być dobrze podlinkowana, tak aby nabrała odpowiedniej mocy pozycjonującej. Jeśli przygotujemy strony zapleczowe w taki sposób, możemy mieć pewność, że to nam się zwróci w przyszłości. Zwróci się nie tylko w postaci wzrostu pozycji strony docelowej, ale gdy tworzymy zadbane, dobre i tematyczne zaplecze, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wrzucić na nie reklamy (np. Google AdSense) i zacząć zarabiać na nich.

Warto dbać o jakość naszego zaplecza. Niestety dziś konkurencja rośnie z każdą chwilą, a często jest tak gdy pozna ona nasze strony zapleczowe to może je zgłosić do Google jako spam. Ale gdy nasze strony zapleczowe będą dobre, to nie musimy się niczego obawiać. No chyba, że nasze zaplecze to spamerskie strony z nieunikalna treścią, które tylko wołają „jestem spamem”. Stroną zapleczową może być blog, portal, katalog, zwykła strona HTML, czy choćby forum internetowe. Ważne jest jedynie to aby o nie odpowiednio zadbać.

Jesteśmy na:

google+  twitter  facebook

Skontaktuj się z nami:

Poszukujesz fachowej porady na temat pozycjonowania? A może szukasz wyceny? Nasza firma Ci pomoże! Oferujemy pozycjonowanie dla każdego - dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy