Rodzaje SEO

seo

Proces pozycjonowania możemy podzielić na dwa różne odłamy. Jak w Gwiezdnych Wojnach mamy i jasną stronę mocy, i ciemną stronę mocy. W internecie nie raz znajdziemy oferty firm czy pozycjonerów, którzy głoszą, ze pozycjonują tylko legalnymi, dozwolonymi przez samo Google metodami białego SEO.

Pozycjonowanie za pomocą białego SEO wiążę się przede wszystkim z działaniami na „on-site”, czyli optymalizacją i przystosowaniem strony aby była przyjazna nie tylko robotom ale także użytkownikom, którzy ją odwiedzają. Przyjaznej oraz takiej, która zapewni odwiedzającym wartościową treść, którą będą mogli się dzielić z innymi, umieszczając linki do naszych stron na swoich czy innych stronach www. I to właśnie jest pozycjonowanie białym SEO, czyli to do czego zachęca Google w swoich artykułach pomocy dla webmasterów – jeśli stworzymy stronę dobrą i wartościową to sami nasi użytkownicy będą do nas linkować, dzięki czemu nie musimy martwić się o wzrost pozycji w Google bo strona poszybuje w w górę samoczynnie. W ten sposób nie jesteśmy także narażeni na ryzyko zafiltrowania strony lub zbanowania jej z baz danych wyszukiwarki.

Metody określane jako czarne SEO to przede wszystkim działania i akcje stosowane na dużą skale umożliwiające zdobycie linków z wielu stron, z których webmasterzy nie zawsze na to zezwalają (np. zdobywanie linków za pomocą spamiarek typu Scrapebox czy Xrumer). Google ostrzega, że jeśli zaczniemy pozycjonować w ten sposób to bardzo szybko narażamy się na ryzyko zdobycia filtra na dane frazy kluczowe lub kompletnego wyindeksowania strony z wyników wyszukiwania. Stosowanie metod black hat seo jest bardzo popularne na świecie. Powstaje naprawdę dużo różnych programów, dzięki którym możemy masowo umieszczać linki na różnych witrynach poczynając od blogów, for internetowych a kończąc na różnych serwisach dla społeczności. Popularnymi narzędziami do tego są m.in. wspomniane już Xrumer czy Scrapebox - jeden to dodawarka profili i postów na forum, a druga to narzędzie które w zamyśle miało być stosowane do komentowania blogów na masową skalę.

Niektórzy uważają, ze jest tak seo typu „szarego”, czyli takie w którym stosujemy metody i z jasnej jak i z ciemnej strony mocy SEO.Wybór należy do nas, możemy albo stosować wytyczne Google, albo je naginać trochę aby zwiększać pozycje w Google.

Jesteśmy na:

google+  twitter  facebook

Skontaktuj się z nami:

Poszukujesz fachowej porady na temat pozycjonowania? A może szukasz wyceny? Nasza firma Ci pomoże! Oferujemy pozycjonowanie dla każdego - dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy