Narzędzia SEO

seo

Pozycjonowanie było by bardzo żmudną pracą gdyby nie ułatwienia w postaci wielu narzędzi do pozyskiwania linków, analizy konkurencji czy budowania wielu stron zapleczowych. Dlatego na rynku znajdziemy przeróżne aplikacje, za ceny zaczynające się już od kilkunastu dolarów do kilku tysięcy dolarów. Oczywiście są też aplikacje darmowe, ale ich jakość zazwyczaj bardzo ustępuje tym płatnym. Wiele agencji pozycjonerskich ma także swoje własne rozwiązania, i dedykowane oprogramowanie, którego nigdzie nie udostępniają. Opiszemy pokrótce popularne narzędzia, które znane są bardzo dobrze w Polsce.

W Polsce bardzo popularnym automatycznym narzędziem katalogowania jest Publiker. Jest to aplikacja dzięki której w sposób automatyczny dodamy wpisy w katalogach oraz w Presell Page. Publiker to nie tylko automat - jak chwalą się autorzy to 3w1 czyli automat, pół-automat i dodawarka ręczna. Inną bardzo popularną dodawarką online - automatyczną, jest OmniAdd. Posiada wszystkie te funkcje (a nawet więcej) co Publiker i także jest wspierany i rozwijany przez programistów. Cena jednak też nie jest niska, i przeciętnego Kowalskiego może przerastać. Na pewno nie polecamy kupowania tego typu programów osobom które mają jedna stronę do pozycjonowania.

Z popularnych i nie drogich narzędzi do pół automatycznego katalogowania i preclowania możemy polecić SEOBohatera, który jest ciągle rozwijany. Dzięki niemu możemy zająć się swobodnie katalogowaniem stron na większa skalę. Dodatkowo program nie jest drogi, tak jak pisaliśmy, bo kosztuje około 90zł. Jego, nieco droższym, odpowiednikiem na Polskim rynku jest SEOlight, chwalony przede wszystkim za przyjaźniejszy interfejs dla przeciętnego użytkownika niż, wspomniany, SEOBohater..

Do analizy naszej konkurencji w sieci przydadzą nam się popularne programy, z których warto wymienić np. Market Samurai lub chociażby SEO Spy Glass. Dzięki nim będziemy w stanie w szybki i prosty sposób poznać pochodzenie zwrotnych linków do stron konkurencji, dowiemy się na jako anchor linkuje konkurencja, a także poznamy Page Rank stron z których linkuje, oraz ich Trust Rank.

Jesteśmy na:

google+  twitter  facebook

Skontaktuj się z nami:

Poszukujesz fachowej porady na temat pozycjonowania? A może szukasz wyceny? Nasza firma Ci pomoże! Oferujemy pozycjonowanie dla każdego - dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy