Mity SEO

seo

W wielu dziedzinach życia, również i w pozycjonowaniu istnieje wiele mitów na różne tematy z nim związane. Na wielu forach webasterskich czy pozycjonerskich możemy przeczytać posty typu „czy no-follow coś daje” itp. Wiele osób przeprowadza różnorakie testy aby udowodnić czy dany mit ma miejsce czy to tylko wymysł, który powtarza tłum.

Jednym z najpopularniejszych mitów s SEO jest to czy jeśli na stronie mamy dwa anchory linka, który prowadzi do tej samej strony, to czy robot Google zliczy tylko pierwszy czy obydwa weźmie pod uwagę, zaliczając dodatkowe backlinki. Otóż prawdą jest, że jeśli na stronie umieścimy dwa linki, które kierują na ten sam adres, to Google weźmie pod uwagę tylko pierwszy z nich. Drugi pominie w myśl zasady First Link Count. A więc mit jest potwierdzony.

Inny z popularnych mitów to, taki czy dla Google większa wartość maja linki tekstowe niż odnośniki graficzne z atrybutem alt. Otóż w tym przypadku zdania są podzielone i wiele osób twierdzi, że dla Google bardziej wartościowy jest link tekstowy, ma on większą moc. Jednak w myśl różnicowania linków i anchorów warto stosować także czasem linki graficzne opatrzone atrybutem alt. Nie tylko będzie to wyglądało bardziej naturalnie ale też da nam na pewno moc pozycjonująca. Czyli mit nie do końca obalony, choć Google mimo wszystko troszkę lepiej postrzega linki tekstowe.

W ofertach firm możemy spotkać często różnego rodzaju zapewnienia - „Gwarantujemy pierwsza pozycję”, itp. Wielu klientów łapie się na to, nie zważając na kruczki w umowie. Ale nie o tym mowa. Czy możliwe jest zdobycie przez jakąś stronę pierwszego miejsca w Google na stałe? Otóż nie. Algorytmy wyszukiwarki zmieniają się często, zawirowania w wynikach wyszukiwania to rzecz naturalna, a przecież na każdej stronie można znaleźć jakieś uchybienia w stosunku do wytycznych dla Webmasterów, i strona ni stąd ni zowąd może spaść w SERPach. Nikt nie może zagwarantować pierwszego miejsca w Google, choć nie jest to niewykonalne - jeśli będziemy stale i mądrze linkować, dobrą i zoptymalizowaną stronę - wszystko da się zrobić. Jednak i tak do końca gwarancji na to nie mamy, jak zachowa się algorytm dziś, czy jutro.

Jesteśmy na:

google+  twitter  facebook

Skontaktuj się z nami:

Poszukujesz fachowej porady na temat pozycjonowania? A może szukasz wyceny? Nasza firma Ci pomoże! Oferujemy pozycjonowanie dla każdego - dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy